Koronawirus

Przychodzi nam obecnie funkcjonować w zupełnie nietypowej rzeczywistości, kiedy realizacja celów i innych zadań biznesowych schodzi na dalszy plan i wszystkim przyświeca jeden cel – bezpieczeństwo nas wszystkich. To szczególny czas, w którym wszyscy uczymy się funkcjonować i szczególna rola związków zawodowych, aktywny udział w zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa każdego pracownika i doradcy przy wyjątkowym ujęciu potrzeb klienta.

Już 11 marca wystosowaliśmy pismo w sprawie wstrzymania wszelkich wizyt systemowych kierowników i doradców expertów i ograniczenia kontaktu z klientami do niezbędnego minimum. W odpowiedzi otrzymaliśmy 14 marca stanowisko Zarządu Spółki potwierdzające przyspieszone prace nad wdrożeniem nowych rozwiązań łącznie z przekazaniem całkowitej obsługi klienta na formę przelewową i ograniczenie kontaktów do konsultacji i kontroli zachowań klientów kontaktami telefonicznymi.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, testowane i wdrażane w trybie pilnym są nowe rozwiązania, koncentrujemy się zatem na odbiorze tego wszystkiego wśród pracowników terenowych, którzy muszą to wszystko przełożyć na doradców. W piątek 20 marca prowadziliśmy intensywne rozmowy z Zarządem Spółki na temat jednoznacznego przekazu stanowiska w sprawie wizyt zbiórkowych doradców. Nieprecyzyjna komunikacja spowodowała różny przekaz na poziomie BLa, część doradców dostała zakaz kontaktu z klientami, inni zbierali w najlepsze, każdy próbował działać na swój sposób. Powodowało to zwiększenie presji na DK w kierunku wizyt zbiórkowych, konsternację wśród kierowników operacyjnych i dezorientację wśród klientów.

Ustalenia są jednoznacznie. Bezpieczeństwo i szczególna ostrożność. Wyzwanie Pozostań w domu! Jest dla nas nadrzędne. Pracujemy przez telefon i taki sposób współpracy z klientem musimy teraz wypracować w jak najszybszy sposób. Stawka jest przeogromna: zdrowie i życie wielu ludzi!

Dużo siły i wytrwałości. Mocno wierzymy, że kryzys uda się opanować i wrócić do normalnego funkcjonowania i tradycyjnej obsługi naszych klientów. Trzymajcie się!!!